Leszczyńskie piece pod lupą

W ramach działań związanych z ograniczaniem tzw. niskiej emisji na terenie trzech leszczyńskich dzielnic – Zatorza, Zaborowa i Podwala wzmożono kontrole pod kątem spalania odpadów w domowych piecach.

Kontrole prowadzone były co roku. Jednak jak dotąd zajmowali się nimi pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Leszna, w asyście strażników miejskich. W tym roku sytuacja uległa zmianie, bowiem kompetencje kontrolne przekazano Straży Miejskiej.

Przyczynkiem do kontroli są przeważnie kłęby czarnego dymu unoszące się nad posesją, choć nie zawsze oznaczają one, że pali się tam odpadami. Często jednak oprócz dymu pojawia się charakterystyczny i uciążliwy zapach.

Jednak przyłapanie kogoś na gorącym uczynku nie należy do zadań łatwych. Straż Miejska musi bowiem udowodnić, że w piecu faktycznie znajdowały się niedozwolone materiały. Ale jeżeli ktoś w rejonie pieca składuje odpady, to jest to dla strażników sygnał, że potencjalnie podejmie próbę ich spalenia. Takie posesje są szczególnie obserwowane.

Na podstawie: www.leszno.pl
fot. sozosfera.pl

Udostępnij

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook