Element planu gospodarki niskoemisyjnej zrealizowany

W ramach realizowanego w Warszawie projektu uciepłowienia zachodniego pasma miasta, dzielnica Ursus została przyłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. Sieć ta należy do Veolia Energia Warszawa.

Do budynków w Ursusie będzie dostarczane ciepło wytwarzane w elektrociepłowniach PGNiG TERMIKA, przesyłane sieciami ciepłowniczymi Veolii Energia Warszawa, co gwarantuje m.in.: niższe i stabilne ceny, bezpieczeństwo dostaw, a także ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Warszawie – powiedział Jacky Lacombe, prezes Zarządu Veolia Energia Warszawa S.A., który podkreślił również, że dzięki wytwarzaniu w warszawskich elektrociepłowniach  ciepła w procesie kogeneracji następuje redukcja spalanych paliw wynosząca nawet do 30%.

Nowa komora ciepłownicza

Na proekologiczny wątek tego przedsięwzięcia uwagę zwrócił również Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – Osiedle Niedźwiadek to kolejny przystanek na mapie rozwoju warszawskiej sieci ciepłowniczej. Mam nadzieję, że wspólne działania wkrótce przybliżą nas do osiągnięcia zamierzonego przez nas celu – znacznego zmniejszenia zanieczyszczeń pochodzących ze źródeł tzw. niskiej emisji – powiedział samorządowiec.

Głosowi wiceprezydenta wtórowała również Urszula Kierzkowska, burmistrz Ursusa, która stwierdziła, że podłączenie osiedla Niedźwiadek do miejskiej sieci ciepłowniczej zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i niezawodność dostaw ciepła oraz korzystne, stabilne ceny usług. – Jest to również bardzo ważny etap naszych wspólnych starań mających na celu poprawę jakości powietrza w Dzielnicy Ursus – dodała.

fot. UM Warszawa

Udostępnij

Facebook