Konsultacje społeczne uchwały antysmogowej zakończone

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM) poinformował, że zamknął już etap konsultacji społecznych w związku z przygotowywaną tzw. uchwałą antysmogową. Małopolska, jak podaje UMWM, jako pierwsze województwo w kraju planuje wprowadzenie uchwały antysmogowej, która miałaby objąć cały region.

piec_węglowy

Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, czyli tzw. uchwała antysmogowa ma m.in. wprowadzić całkowity zakaz spalania odpadów węglowych w piecach i kominkach na terenie całego województwa. Ma ona również zakazać montowania kotłów, niespełniających określonych przez województwo norm emisyjnych. Generalnie, na dostosowanie się do jej przepisów Małopolanie będą mieli czas do końca 2022 r., a w pewnych przypadkach do końca 2026 r.

4 stycznia br. odbyło się wysłuchanie publiczne projektu uchwały antysmogowej, które zakończyło trwające od 6 grudnia 2016 r. konsultacje społeczne – na zgłaszanie uwag mieszkańcy regionu, organizacje oraz samorządy mieli czas do 5 stycznia br.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook