Panele fotowoltaiczne w Gminie Herby

panel_monitoringDziałania mające na celu pozyskiwanie energii przy minimalizacji negatywnego oddziaływania na jakość powietrza są wśród gmin coraz powszechniejsze. O przykładzie takich działań poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW).

Chodzi o Gminę Herby, która wnioskowała o dofinansowanie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznej, mającej zaopatrywać w energię pływalnię zlokalizowaną w Herbach. Zarząd WFOŚiGW podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego na realizację tej inwestycji.

Jest to kolejne zadanie realizowane przez Gminę Herby w obszarze budowy tego typu mikroinstalacji, gdyż w roku ubiegłym samorząd uzyskał dofinansowanie w formie dotacji i preferencyjnych pożyczek na realizację 6 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dotychczasowe przedsięwzięcia Gminy z zakresu odnawialnych źródeł energii uzyskały wsparcie w formie dotacji na kwotę ponad 228 tys. zł oraz pożyczek w wysokości niespełna 364,5 tys. zł. Na rozpatrzenie oczekują jeszcze dwa wnioski Gminy dotyczące instalacji paneli fotowoltaicznych.

Na podstawie: www.wfosigw.katowice.pl, fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook