O jakości powietrza z tablic

Urząd Miasta Legnica poinformował, że osoby chcące zapoznać się z prognozą jakości powietrza w mieście mają do dyspozycji tablicę informacyjną na budynku byłej szkoły medycznej przy ul. Witelona.

Jednocześnie magistrat zapowiedział, że już niebawem oddana do użytkowania zostanie kolejna tablica, która będzie prezentowała prognozy jakości powietrza. znajdzie ona swoje miejsce w holu wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miasta.

prognoza jakości powietrza

Tablica zamontowana przy ul. Witelona pozwala dowiedzieć się, jakim powietrzem będzie można oddychać w Legnicy w najbliższym czasie, np. za godzinę. Prognozy dotyczą dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM 10) i ozonu.

O tym, że jest bardzo dobrze powie bardzo uśmiechnięta buźka. Gdy prognoza będzie zła na tablicy pojawi się mina bardzo smutna. Strzałka skierowana w górę oznacza, że tendencja jest rosnąca, natomiast w dół, że malejąca.

Projekt ten został zrealizowany we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. Jak zaznacza magistrat przedsięwzięcie wpisuje się w realizowaną w mieście koncepcję smart city.

Urzędnicy przypominają przy okazji, że o jakości powietrza w Legnicy można dowiedzieć się także ze strony www.legnica.eu i z tablic zmiennej treści zainstalowanych nad trzema ulicami w mieście.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica